Sosyal Hizmet Mesleği

Sosyal Hizmet Alanları

Sosyal Kaynak
Bilgiler

İnsan Kaynakları

         

Prof. Dr. Abdullah KARATAY

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü
abdullah.karatay@uskudar.edu.trÖZGEÇMİŞ

 

 

Prof. Dr. Abdullah KARATAY, 1962 Diyarbakır doğumlu olup, ilk ve ortaokul eğitimini Batmanda tamamladıktan sonra, 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bölümünü kazandı. 1986 yılında mezun lisans mezunu olduktan sonra, 1989 yılında Sosyal Hizmet Uzmanı olarak Ankara Ayaş Çocuk Yuvasında çalışma yaşamına başladı.

1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünden Family Structure of Children under State Protection isimli teziyle, yüksek lisans-master derecesiyle mezun olmuştur.

Memuriyet çalışmalarına paralel olarak, akademik dünyadan da uzak kalmayarak, Cumhuriyet Dönemi Korunmaya Muhtaç Çocuklara İlişkin Politikanın Oluşumu isimli teziyle, Marmara Üniversitesi, Kamu Yönetimi, Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalından doktora derecesiyle 2007 yılında mezun oldu. Yurtiçi ve yurtdışında, birçok mesleki toplantı ve çalışma ziyaretinde, birçok araştırma ve uygulama projesi içinde bulunmuştur. Mayıs 2013 yılında doçent unvanı almıştır. Uzun yıllar sosyal hizmet alanında sosyal hizmet uzmanı ve idareci olarak çok çeşitli alan ve kurumlarda görev almıştır. Memuriyetinin son 15 yılında, risk grupları olarak sokakta çalışan ve yaşayan çocuklar ile istismar mağduru çocuklar alanında çalışarak 2014 yılında emekliye ayrılmıştır. Mart 2014 tarihinde, Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümüne öğretim üyesi doçent olarak atanmıştır.

 

 
 

YAYINLANAN ESERLERİ
 

Şiddet Diline Şiddetli Yanıt
 
Tek Çare Sosyal Hizmetler
 
Sosyal Yardım ve Medeniyet
 
 


 
Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye   /  sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır.