SOSYAL HİZMET MESLEĞİ

 

SOSYAL HİZMET ALANLARI

 

BİLGİLER

 


 


ESERLERİ YAYINLANAN
  S H U


 

Doç. Dr. Abdullah KARATAY

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü
abdullah.karatay@uskudar.edu.tr

 

   
 
   

Özgeçmiş

   

Doç. Dr. Abdullah KARATAY, 1962 Diyarbakır doğumlu olup, ilk ve ortaokul eğitimini Batmanda tamamladıktan sonra, 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bölümünü kazandı. 1986 yılında mezun lisans mezunu olduktan sonra, 1989 yılında Sosyal Hizmet Uzmanı olarak Ankara Ayaş Çocuk Yuvasında çalışma yaşamına başladı.

1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünden Family Structure of Children under State Protection isimli teziyle, yüksek lisans-master derecesiyle mezun olmuştur.

Memuriyet çalışmalarına paralel olarak, akademik dünyadan da uzak kalmayarak, Cumhuriyet Dönemi Korunmaya Muhtaç Çocuklara İlişkin Politikanın Oluşumu isimli teziyle, Marmara Üniversitesi, Kamu Yönetimi, Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalından doktora derecesiyle 2007 yılında mezun oldu. Yurtiçi ve yurtdışında, birçok mesleki toplantı ve çalışma ziyaretinde, birçok araştırma ve uygulama projesi içinde bulunmuştur. Mayıs 2013 yılında doçent unvanı almıştır. Uzun yıllar sosyal hizmet alanında sosyal hizmet uzmanı ve idareci olarak çok çeşitli alan ve kurumlarda görev almıştır. Memuriyetinin son 15 yılında, risk grupları olarak sokakta çalışan ve yaşayan çocuklar ile istismar mağduru çocuklar alanında çalışarak 2014 yılında emekliye ayrılmıştır. Mart 2014 tarihinde, Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümüne öğretim üyesi doçent olarak atanmıştır.

   
 
   

  YAYINLANAN ESERLERİ

   
Şiddet Diline Şiddetli Yanıt
 
Tek Çare Sosyal Hizmetler
 
Sosyal Yardım ve Medeniyet
 

 

 BU BÖLÜMDE EN SON GÜNCELLEME TARİHİ

29 / 09 / 2018

 

Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye

sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır. 
Sitemizde yayınlanan  yazarlarımızın yayınları ve sitemizin yayınları  kaynak gösterilerek ve içeriği değiştirilmemek şartıyla alıntı yapılabilir.