Ana Sayfa||Araştırmalar ||Editör ||Site  Haritası|  

ENGLISH |DEUTSCHE

Sosyal Hizmet Mesleği
Mesleki Bilgiler
SHU Yazıları
SHU Yayınları
SHU Araştırmaları
SHU İsim Listesi
Sosyal Hizmet Alanları
Çocuk Refahı
Gençlik Alanı
Yaşlılık ve Sorunları
Aile Sorunları
Sosyal Sorunlar
Engeliler ve Sorunları
Tıbbi Sosyal Hizmet

İş İlanları

Kurum İlanları
Eleman İlanları
İş İlanı Verme
Bireysel Gelişim
Bireysel Gelişim
NLP
Toplam Kalite
Beden Dili
İletişim Bilgisi
Halkla İlişkiler
Ana-Baba Okulu
Sosyal Bilimler
Sosyoloji
Psikoloji
Sosyal Siyaset
Sosyal Siyaset Bilgileri
Kitap - Sanat
Kültür/Sanat
Kitap Tanıtımı
İnsan Hakları
İnsan hakları Bilgileri

 

 Erdal CENAN   BAĞIMLILIK
“Bağımlılık: Bağımlı Aileleri ve Onlarla Çalışan Uzmanlar için El Kitabı”

Uzun yıllardır Almanyanın Köln kentinde uyuşturucu madde bağımlıları ve aileleri ile çalışan Erdal Cenan’ın “Bağımlılık: Bağımlı Aileleri ve Onlarla Çalışan Uzmanlar için El Kitabı” isimli eseri yayınlandı.

Özellikle bağımlı ailelerine ve ailelerle çalışan meslek gruplarına yönelik hazırlanmış olan bu kitapta, sadece bağımlılık sorunu ele alınıp incelenmiyor, aynı zamanda bağımlı ailelerine bu sorun ile nasıl başedebilecekleri, yardım alabilecekleri kurumlar ve genel anlamda tedavi konusunda da geniş bilgiler veriliyor. Bu özelliği ilede piyasada konuyu işleyen diğer kitaplardan farklı bir özelliğe sahip. Yıllarca bu alandaki tecrübelerini, aldığı terapist eğitimi ile harmanlayarak ailelere yönelik bu çalışmayı 2008 yılında piyasaya çıkardı.

Ailelerin, bu sorunlarıyla yalnız olmadıkları, bağımlı eş ya da çocuğa nasıl “doğru” yardımda bulunabilecekleri konuları kitabın ana konularını oluşturuyor.

Yasadışı uyuşturucu maddelerin yanısıra, alkol, sigara, doğal uyuşturucular (mantarlar), ilaçlar ve toplumumuzda çok önemli bir sorun olan kumar ve şans oyunlarıda genişce bu kitapta işleniyor.

Erdal Cenan kitabı yazarken, her kesimden insanın bu kitabı okuduğunda anlamasını ve yararlanmasını hedef aldı. Karmaşık terimlerden kaçınmaya özellikle dikkat etti. Kitap 200 sayfa ve renkli resimli olarak basıldı. Kitap Türkiyede kitapcılarda, Prof. Dr. Vedat Işıkhandan (H.Ü. İ.İ.B.F. Sosyal Hizmet Bölümü) ya da direkt Erdal Cenandan ısmarlanabiliniyor.

Yazara Dair:
Erdal Cenan 1965 yılında Tuncelide doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığda tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Hizmetler Yüksek Okulunda 4 yıllık üniversite eğitimini tamamladı. Almanyada Yüksek Lisans eğitimini yaptı ve yıllarca bağımlılar, aileler ve gençlerle çalıştı. Halen Bağımlılar, Aileler, Gençlerle çalışan Erdal Cenan, Yasal Vasi ve Kayım olarakda çeşitli Asliye Hukuk mahkemeleri (Köln, Bonn, Kerpen, Bergheim) tarafından görevlendiriliyor.
İletişim ve Kitap ısmarlama:
erdal-cenan@web.de
Erdal Cenan
Postfach 50 12 13
50999 Köln-Almanya
Tel.: 0049.176 96 21 32 72

 Bize Ulaşın