Ana Sayfa||Araştırmalar ||Editör ||Site  Haritası|  

ENGLISH |DEUTSCHE

Sosyal Hizmet Mesleği
Mesleki Bilgiler
SHU Yayınları
SHU Araştırmaları
SHU İsim Listesi
Sosyal Hizmet Alanları
Çocuk Refahı
Gençlik Alanı
Yaşlılık ve Sorunları
Aile Sorunları
Sosyal Sorunlar
Engeliler ve Sorunları
Tıbbi Sosyal Hizmet

İş İlanları

Kurum İlanları
Eleman İlanları
İş İlanı Verme
Bireysel Gelişim
Bireysel Gelişim
NLP
Toplam Kalite
Beden Dili
İletişim Bilgisi
Halkla İlişkiler
Ana-Baba Okulu
Kaynak Bilgiler
Sosyoloji
Psikoloji
Sosyal Siyaset Bilgileri
Kültür/Sanat
Kitap Tanıtımı
İnsan Hakları Bilgileri

Google
Web sosyalhizmetuzmani.org

Bülent KARAKUŞ
Sosyal Hizmet uzmanı

bulentkarakus75@mynet.com

  02.04.1975 Ankara doğumludur. İlkokulu, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini de yine Ankara’da, 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine Sosyal Hizmetler Bölümü olarak bağlanan, Sosyal Hizmetler Yüksekokulunda 1998 yılında(derceyle) tamamlamış ve Sosyal Hizmet Uzmanı meslek unvanıyla mezun olmuştur.
Üniversite yıllarında; 1997 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezinde, 1998 yılında da Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilciliğiyle işbirliği içerisinde çalışmalar yapan Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneğinde Staj Çalışması yapmıştır. Bitirme Tezini de Ortaöğretime Devam Eden Gençler Arasındaki Şiddet Olayları konusunda vermiştir.
Mezun olduğu yıl aynı okulda açılan sınavı dereceyle kazanarak, başladığı yüksek lisansı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunun açmış olduğu iş sınavını kazanarak(dereceyle) bırakmış ve 1998 yılında SHÇEK Bursa İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde sosyal hizmet uzmanı olarak meslek hayatına başlamıştır. 1999 yılında Bursa Eşrefiler Kız Yetiştirme Yurdu’nda sosyal hizmet uzmanı olarak görev yapan Bülent KARAKUŞ aynı yıl askere giderek Samsun ve Denizli’de yedek subay olarak askerlik görevini yapmıştır.
2000 yılında tekrar Bursa Sosyal Hizmetler Müdürlüğündeki görevine dönmüş ve 2001 yılında evlilik sonucu eş durumundan Mersin’e naklen tayin olarak Mersin İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde çalışmaya başlamıştır.
2002 yılından 2006 yılına kadar Mersin Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nde sokakta çalışan/yaşayan çocuklar ve aileleriyle çalışmış, aynı yılın ortasında Mersin Toroslar Toplum Merkezine, yıl sonunda da Mersin Yetiştirme Yurduna geçmiş olup halen aynı Kuruluşta Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yapmaktadır.
Bununla birlikte özellikle sokakta çalışan/yaşayan çocuklar ve madde bağımlısı çocuklar konusunda bizzat ve dolaylı yoldan içinde yer aldığı pek çok proje, rapor ve basılmamış kitap vb. çalışmaları olmuştur. Yerel basında köşe yazısı yazmıştır. Projeler, mesleki konular vb. alanlarda seminer, toplantı ve hizmet içi eğitimlere katılmış, sivil toplum kuruluşları çalışmaları içinde yer almıştır.
Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Mersin Şubesinin Kurucu Başkanıdır ve halen bu görevi sürdürmektedir. Mersin Çocukları İstismar ve İhmalden Koruma Derneği kurucu Üyesi ve Genel Sekreterliği görevini yürütmekte olup İçel Sosyal Hizmetler Derneği ve Sendika Üyeliği bulunmaktadır.
Meslektaşı olan Sultan SAKINCI KARAKUŞ ile evlidir ve çiftin Simgesu ve Denizay isimli 2 çocuğu bulunmaktadır.
Mesleki konular yanında, dünyamızı ve ülkemizi ilgilendiren tüm konulara ama daha çok, genel kültür, felsefe, tarih ve spor konularına ilgi duymaktadır.

ESERLERİ

Yazarımızın yayınları hakkında görüşlerinizi ve yorumlarınızı bulentkarakus75@mynet.com ulaştırabilirsiniz.

  

Sitemizin Yazarları