SOSYAL HİZMET MESLEĞİ

SOSYAL HİZMET ALANLARI

   KAYNAK
BİLGİLER

 

                                                                                                                               

 


İş İlanı Veriniz

 

sosyalhizmetuzmani.org
 


 

  Cafer ÇATALOLUK

Uzman  Klinik Psikolog  
 ccataloluk2002@yahoo.com

 ccataloluk@gmail.com

Cep:
0534 377 82 51


 
 

 

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. Aynı yıl başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisansını 1994 yılında tamamladı. 1992 yılından itibaren çeşitli sosyal alanlarda özel durumda olan çocuklarla, gençlerle, yaşlılarla ve engellilerle çalıştı. 1997-2003 yılları arasında üst düzey yönetici olarak çeşitli kuruluşlarda görev yaptı. Halen sokakta çalıştırılan çocuklar alanında çalışmaya devam etmektedir. 1995 yılında Polonya’da ve 1996 yılında Almanya’da alanıyla ilgili özel yöntemler üzerine eğitimler aldı.


       1996 yılında başladığı İstanbul Psikodrama Enstitüsü’ndeki psikodrama eğitimini “Psikodramatist” olarak 2003 yılında başarıyla tamamladı. Lisanslı Psikodramatisttir.


         İstanbul Aile ve Evlilik Terapileri Enstitüsü’ndeki aile terapileri eğitimine 1997 yılında başladı ve 2000 yılında aile ve çift terapileri eğitimini İçgörü Psikolojik Danışma Merkezi’nde süpervizyon eğitimiyle bitirdi. Bir dönem Aile ve Evlilik Terapileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulundu.


       1992 yılından beri klinik çalışmalar, psikoterapi, süper vizyon çalışmalarının yanı sıra çeşitli konularda seminerler vermekte ve grup psikoterapisti olarak gruplar yönetmekte ve ekiplere kişisel gelişim alanında eğitimler vermektedir. “İstanbul Spontanite Tiyatrosu” nun ilk oyuncularından olup halen çalışmalarını oyuncu ve eğitmen olarak  aktif yürütmektedir.

        Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, Rehabilitasyon Psikologları  Komisyonu başkanlığı görevlerine halen devam etmektedir.     

 

   YAYINLANAN ESERLERİ

 

 

Engelli Ailelerinde Kayıp Ve Kabul Süreci Yas

 

 

Down Sendromlu Bireyin Var Olma Çabası

 

 

Engelli Bireye Sahip Aileler de Baş etme Mekanizmaları-1

 

 

 

Farklı Sosyo - Ekonomik Ve Kültürel Ortamlarda Yetişen Çocukların Okul Olgunluğu Açısından Karşılaştırılması

 

 

Masalsı Yalanlar-Gerçeksi Masalar
 

 

 

Ben Çocuğunuz

 

 

 

Engelli Bireye Sahip Ailelerde
Baş Etme Mekanizmaları-2

 

 

 

Çocuğuma Nasıl Davranayım?

 

 

 

2 Yaş Sendromu Ya Da Özerkleşme Dönemi

 

 

 

İletişimin Çiçekleri

 

 

 

 

Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye

 

sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır. 
Sitemizde yayınlanan  yazarlarımızın yayınları ve sitemizin yayınları  kaynak gösterilerek ve içeriği değiştirilmemek şartıyla alıntı yapılabilir.