Sosyal Hizmet Mesleği

Sosyal Hizmet Alanları

Sosyal Kaynak
Bilgiler

İnsan Kaynakları

         

  Cafer ÇATALOLUK

Uzman  Klinik Psikolog  
 ccataloluk2002@yahoo.com

 ccataloluk@gmail.com

Cep:
0534 377 82 51ÖZGEÇMİŞ

 

 
 

        1992 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. Aynı yıl başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisansını 1994 yılında tamamladı. 1992 yılından itibaren çeşitli sosyal alanlarda özel durumda olan çocuklarla, gençlerle, yaşlılarla ve engellilerle çalıştı. 1997-2003 yılları arasında üst düzey yönetici olarak çeşitli kuruluşlarda görev yaptı. Halen sokakta çalıştırılan çocuklar alanında çalışmaya devam etmektedir. 1995 yılında Polonya’da ve 1996 yılında Almanya’da alanıyla ilgili özel yöntemler üzerine eğitimler aldı.

       1996 yılında başladığı İstanbul Psikodrama Enstitüsü’ndeki psikodrama eğitimini “Psikodramatist” olarak 2003 yılında başarıyla tamamladı. Lisanslı Psikodramatisttir.

         İstanbul Aile ve Evlilik Terapileri Enstitüsü’ndeki aile terapileri eğitimine 1997 yılında başladı ve 2000 yılında aile ve çift terapileri eğitimini İçgörü Psikolojik Danışma Merkezi’nde süpervizyon eğitimiyle bitirdi. Bir dönem Aile ve Evlilik Terapileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulundu.

       1992 yılından beri klinik çalışmalar, psikoterapi, süper vizyon çalışmalarının yanı sıra çeşitli konularda seminerler vermekte ve grup psikoterapisti olarak gruplar yönetmekte ve ekiplere kişisel gelişim alanında eğitimler vermektedir. “İstanbul Spontanite Tiyatrosu” nun ilk oyuncularından olup halen çalışmalarını oyuncu ve eğitmen olarak  aktif yürütmektedir.
        Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, Rehabilitasyon Psikologları  Komisyonu başkanlığı görevlerine halen devam etmektedir.     

 

 
 

  YAYINLANAN ESERLERİ

 

Engelli Ailelerinde Kayıp Ve Kabul Süreci Yas
 
Down Sendromlu Bireyin Var Olma Çabası
 
Engelli Bireye Sahip Aileler de Baş etme Mekanizmaları-1
 
Farklı Sosyo - Ekonomik Ve Kültürel Ortamlarda Yetişen Çocukların Okul Olgunluğu Açısından Karşılaştırılması
 
Masalsı Yalanlar-Gerçeksi Masalar
 
Ben Çocuğunuz
 
Engelli Bireye Sahip Ailelerde Baş Etme Mekanizmaları-2
 
Çocuğuma Nasıl Davranayım?
 
2 Yaş Sendromu Ya Da Özerkleşme Dönemi
 
İletişimin Çiçekleri
 
 

 
Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye   /  sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır.