Araştırmalar ||Editör ||Site  Haritası|  

Sitemizde Arama yapınız

ENGLISH |DEUTSCHE 

Sosyal Hizmet Mesleği
Mesleki Bilgiler
SHU Yazıları
SHU Yayınları
SHU Araştırmaları
SHU İsim Listesi
Sosyal Hizmet Alanları
Çocuk Refahı
Gençlik Alanı
Yaşlılık ve Sorunları
Aile Sorunları
Sosyal Sorunlar
Engeliler ve Sorunları
Tıbbi Sosyal Hizmet

İş İlanları

Kurum İlanları
Elaman İlanları
İş İlanı Verme
Bireysel Gelişim
Bireysel Gelişim
NLP
Toplam Kalite
Beden Dili
İletişim Bilgisi
Halkla İlişkiler
Ana-Baba Okulu
Sosyal Bilimler
Sosyoloji
Psikoloji
Sosyal Siyaset
Sosyal Siyaset Bilgileri
Kitap - Sanat
Kültür/Sanat
Kitap Tanıtımı
İnsan Hakları
İnsan hakları Bilgileri

Sitemizin Yazarları


 

   Cafer ÇATALOLUK

Uzman  Klinik Psikolog   ccataloluk2002@yahoo.com ccataloluk@gmail.com

Cep:
0534 377 82 51

      

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. Aynı yıl başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisansını 1994 yılında tamamladı. 1992 yılından itibaren çeşitli sosyal alanlarda özel durumda olan çocuklarla, gençlerle, yaşlılarla ve engellilerle çalıştı. 1997-2003 yılları arasında üst düzey yönetici olarak çeşitli kuruluşlarda görev yaptı. Halen sokakta çalıştırılan çocuklar alanında çalışmaya devam etmektedir. 1995 yılında Polonya’da ve 1996 yılında Almanya’da alanıyla ilgili özel yöntemler üzerine eğitimler aldı.
       1996 yılında başladığı İstanbul Psikodrama Enstitüsü’ndeki psikodrama eğitimini “Psikodramatist” olarak 2003 yılında başarıyla tamamladı. Lisanslı Psikodramatisttir.
         İstanbul Aile ve Evlilik Terapileri Enstitüsü’ndeki aile terapileri eğitimine 1997 yılında başladı ve 2000 yılında aile ve çift terapileri eğitimini İçgörü Psikolojik Danışma Merkezi’nde süpervizyon eğitimiyle bitirdi. Bir dönem Aile ve Evlilik Terapileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulundu.
       1992 yılından beri klinik çalışmalar, psikoterapi, süper vizyon çalışmalarının yanı sıra çeşitli konularda seminerler vermekte ve grup psikoterapisti olarak gruplar yönetmekte ve ekiplere kişisel gelişim alanında eğitimler vermektedir. “İstanbul Spontanite Tiyatrosu” nun ilk oyuncularından olup halen çalışmalarını oyuncu ve eğitmen olarak  aktif yürütmektedir.

        Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, Rehabilitasyon Psikologları  Komisyonu başkanlığı görevlerine halen devam etmektedir.                                              

YAYINLANAN ESERLERİ

 Bize Ulaşın