Sosyal Hizmet Mesleği

Sosyal Hizmet Alanları

Sosyal Kaynak
Bilgiler

İnsan Kaynakları

         

 Cesur CEYLAN

Sosyal Hizmet Uzmanı
cesurceylan@hotmail.com
cesurceylan@mynet.com ÖZGEÇMİŞ

 

 
 

1980 Erzurum doğumluyum. İlköğretim 7. sınafa kadar Erzurum'da devamı ve liseyi Samsun'da tamamladım. 1997 de liseden mezun olup ilk kez 1999 da ÖSS ye girdim. Bu süreçte bir çok farklı iş kolunda çalıştım. 2006 Haziran itibariyle mezun olduğum Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu'na 2001 de girdim. Üniversite süresince müfradatımızda 1 yıl ingilizce hazırlık programının yanı sıra 4 yıl boyunca eğitim dili ingilizce olan dersler (%30) verilmiştir.

Yine bu süreçte çeşitli saha çalışması ve araştırmalara katıldım. Uygulama ve çalışmalarımın çoğu yoksulluk ve sokak çocukları konusu üzerine olasa da blok uygulamamı Samsun Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde (1 Mart 30 Mayıs 2006) tamamladım. Keçiören Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında 3 yıl boyunca sosyal inceleme görevlisi olarak çalışmamın yanı sıra SHÇEK ve Özürlüler İdaresi Başkanlığın'da saha çalışmalarına katıldım.

Mezun olduktan sonra 6 ay süreyle İstanbul Sosyal Hizmetler  İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Ayvansaray Çocuk ve Gençlik merkezinde çalıştım. 2007 şubat itibariyle Samsun Aile Mahkemesinde görev yapmaktayım.
 

 
 

  YAYINLANAN ESERLERİ

 

Yoksulluğun Çocuk Suçluluğuna Etkisi
 
Türkiye’de Son 20 Yıl İçerisinde Kırsal Alanlardan Kent Merkezlerine Yapılan Göçlerin Çocuk Suçluluğu Üzerindeki Etkileri Nelerdir?
 
Samsun İli’nde Shçek’e Bağlı Kuruluşlarda Çalışan Sosyal Hizmet Uzmanlarının Mesleki Uygulamalarda Karşılaştıkları Güçlükler
 
Sosyal Hizmet Mesleği ve Sosyal Rehabilitasyon
 
Aile Mahkemelerinde Sosyal Hizmet Uygulamaları
 
4787 Sayılı Aile Mahkemeleri’nin Kuruluş, Görev Ve Yargılama Usullerine Dair Kanun Ve Uygulamada Aksayan Yönler
 
Çocuğa Karşı Ayrımcılık Yasağı
 
Türkiye'de Çocuk Adalet Sistemi (Örnek Vaka İncelemesi)
 

 
Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye   /  sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır.