Ana Sayfa||Araştırmalar ||Editör ||Site  Haritası|  

ENGLISH |DEUTSCHE

Sosyal Hizmet Mesleği
Mesleki Bilgiler
SHU Yazıları
SHU Yayınları
SHU Araştırmaları
SHU İsim Listesi
Sosyal Hizmet Alanları
Çocuk Refahı
Gençlik Alanı
Yaşlılık ve Sorunları
Aile Sorunları
Sosyal Sorunlar
Engeliler ve Sorunları
Tıbbi Sosyal Hizmet

İş İlanları

Kurum İlanları
Eleman İlanları
İş İlanı Verme
Bireysel Gelişim
Bireysel Gelişim
NLP
Toplam Kalite
Beden Dili
İletişim Bilgisi
Halkla İlişkiler
Ana-Baba Okulu
Sosyal Bilimler
Sosyoloji
Psikoloji
Sosyal Siyaset
Sosyal Siyaset Bilgileri
Kitap - Sanat
Kültür/Sanat
Kitap Tanıtımı
İnsan Hakları
İnsan hakları Bilgileri

 

 

KÜRESELLEŞME (Dünyayı Sömürgeleştirme Süreci)

Teknolojik gelişmeler baş döndürücü nitelik kazanmaktadır. Etrafımızda olan değişmeler, akıl almaz nitelikte olup, gelişmeleri izlemek her gün daha çok zorlaşmaktadır. Bu değişme ve gelişmelerin ileride insanlığa neler kazandıracağı veya kaybettireceği merak konusudur. Kapitalist dünyada yeni geliştirilen sömürü sistemleri, borsa oyunları, döviz ticareti, repo ve faiz sistemleri yeni boyutlar kazanmakta, özellikle bilgisayarın yönlendirdiği ticari sistemler, piyasayı manipüle edebilmektedir. Bu yüzden borsalarda anında akıllara durgunluk veren miktarda paralar kazanılmakta ve kaybedilmektedir.

Adına `medeni` denen ülkelerin, neden bu kadar barbarlaştıklarını ve saldırgan hale geldiklerini bilmek ve anlamak gerekir. Eskiden `insan haklarına` ve "ulusal sınırlara` çok saygılı olduklarını söyleyen bu `medeni` ülkeler, neden kendilerinin savundukları hakları ve ilkeleri şimdi yine kendileri açıkça ve utanmadan çiğniyorlar?

İndirimli Fiyatı : 10 TL. İnternet üzerinden alım yapabilirsiniz.

SOSYALİZM ÖLDÜ MÜ?

Sosyalizmin uygulamasından ders çıkarmak, özellikle bugünkü kapitalist-emperyalist yapıdaki çıkmazlar, sürekli krizler, dünya servetinin bir avuç zengin şirketin elinde yoğunlaşması, yolsuzluklar, haksızlıklar, karanlık ve açgözlü uygulamalar, çiğnenen insan hakları ve acımasız sömürüler, savaşlar, çevre kirlenmesi, artan işsizlik, yoksulluk ve açlık gibi bir yığın ciddi sorun karşısında, insanlığın kurtuluşu adına çok önemli ve zorunlu bir görev haline gelmiştir.

İndirimli Fiyatı: 8 Tl. İnternet üzerinden alım yapabilirsiniz.
http://www.kitapyurdu.com/

 Bize Ulaşın