Sosyal Hizmet Mesleği

Bilgiler
Yayınları
Araştırmalar
 


Sosyal Hizmet Alanları

Çocuk
Gençlik
Yaşlılık
Aile
Sosyal Sorunlar
Engeliler
Tıbbi Sosyal Hizmet


Kaynak Bilgiler

Bireysel Gelişim
Sosyoloji
Psikoloji
İnsan Hakları
İletişim Bilgisi

 

 

 

 

 
 ANA SAYFA

INTERNET VE SOSYAL HİZMET MESLEĞİ
Kemal GÖKCAN
Site Editörü/Sosyal Hizmet Uzmanı

 
 
  Çağımız bilgi çağı bilginin paylaşılması ve kullanımı ile artık toplumlar gelişe bilir ve kalkına bilir. Bu temelden yola çıktığımızda 21. yüzyılın toplumları bilgi teknolojisi üzerine yükselecektir. Artık toplumların sınırları coğrafi bölgelere değil,bilgisayar teknolojisinin ulaştığı ağlarla belirlenmektedir.

 İletişimin mesafesi bir tuşa basmakla ortadan kalkmakta ve bu noktada internetin bilgisayar teknolojisinin temel dayanağı olduğu gerçeği bir kez daha açığa çıkmaktadır. Bu gerçek her mesleğin etkilemektedir. Söz konusu teknolojiyi kullanan insanlar dünyanın herhangi bir bölgesinde ki kültürlerle iletişim halinde olup,bir birlerinden etkilenmektedirler. Bu hızlı gelişim ve dönüşümü mesleklerde takip etmelidir. Bu olumlu gelişmelere karşın iletişim teknolojisinde ki hızlı gelişme bireyler arasında ki yüz yüze temasının ortadan kalkmasına ve insan yaşamını mekanikleşmesine yol açmaktadır.

İnternet sayesinde bilgiye ulaşmanın çok kolay ve hızlı olduğu günümüzde başka toplumlardaki mesleki uygulama ve yöntemlerin model alınması ve uygulamaya geçilmesi sosyal hizmet mesleğinin teorik ve pratik gelişimi temelinde günümüzde ABD ve Avrupa ülkelerinde Web sayfaları üzerinde hizmet veren sosyal hizmet büroları,danışmanlık hizmeti vermekte sorunlu insanların sorunlarının çözümünde yardımcı olmaktadır. Sivil toplum örgütleri ile işbirliği sağlama mesleğin etkin tanıtımı ve işlevselliğini artırmaktadır.

Bu gelişmenin ülkemizde de hızla gelişmesini teminin de bulunurken amatörce yaptığım ve sosyal hizmet mesleğinin tanıtımı ve gelişimini hızlandırmayı amaçladığım bu sitenin mesleki gelişmemizde bir katkısı olması dileğiyle....

 Editörler
Google
 

 


 


KURUMSAL VE BİREYSEL İŞ İLANLARI

 


 

SOSYAL MEDYA
 

 

Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye

sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır.