Ana Sayfa||Araştırmalar ||Editör ||Site  Haritası|  

ENGLISH |DEUTSCHE

Sosyal Hizmet Mesleği
Mesleki Bilgiler
SHU Yayınları
SHU Araştırmaları
SHU İsim Listesi
Sosyal Hizmet Alanları
Çocuk Refahı
Gençlik Alanı
Yaşlılık ve Sorunları
Aile Sorunları
Sosyal Sorunlar
Engeliler ve Sorunları
Tıbbi Sosyal Hizmet

İş İlanları

Kurum İlanları
Elaman İlanları
İş İlanı Verme
Bireysel Gelişim
Bireysel Gelişim
NLP
Toplam Kalite
Beden Dili
İletişim Bilgisi
Halkla İlişkiler
Ana-Baba Okulu
Kaynak Bilgiler
Sosyoloji
Psikoloji
Sosyal Siyaset Bilgileri
Kültür/Sanat
Kitap Tanıtımı
İnsan Hakları Bilgileri

 

 

Google
 
Web www.sosyalhizmetuzmani.org

INTERNET VE SOSYAL HİZMET MESLEĞİ

Kemal GÖKCAN

Site Editörü/Sosyal Hizmet Uzmanı

 

 Çağımız bilgi çağı bilginin paylaşılması ve kullanımı ile artık toplumlar gelişe bilir ve kalkına bilir. Bu temelden yola çıktığımızda 21. yüzyılın toplumları bilgi teknolojisi üzerine yükselecektir. Artık toplumların sınırları coğrafi bölgelere değil,bilgisayar teknolojisinin ulaştığı ağlarla belirlenmektedir. İletişimin mesafesi bir tuşa basmakla ortadan kalkmakta ve bu noktada internetin bilgisayar teknolojisinin temel dayanağı olduğu gerçeği bir kez daha açığa çıkmaktadır. Bu gerçek her mesleğin etkilemektedir. Söz konusu teknolojiyi kullanan insanlar dünyanın herhangi bir bölgesinde ki kültürlerle iletişim halinde olup,bir birlerinden etkilenmektedirler. Bu hızlı gelişim ve dönüşümü mesleklerde takip etmelidir. Bu olumlu gelişmelere karşın iletişim teknolojisinde ki hızlı gelişme bireyler arasında ki yüz yüze temasının ortadan kalkmasına ve insan yaşamını mekanikleşmesine yol açmaktadır.

İnternet sayesinde bilgiye ulaşmanın çok kolay ve hızlı olduğu günümüzde başka toplumlardaki mesleki uygulama ve yöntemlerin model alınması ve uygulamaya geçilmesi sosyal hizmet mesleğinin teorik ve pratik gelişimi temelinde günümüzde ABD ve Avrupa ülkelerinde Web sayfaları üzerinde hizmet veren sosyal hizmet büroları,danışmanlık hizmeti vermekte sorunlu insanların sorunlarının çözümünde yardımcı olmaktadır. Sivil toplum örgütleri ile işbirliği sağlama mesleğin etkin tanıtımı ve işlevselliğini artırmaktadır.
Bu gelişmenin ülkemizde de hızla gelişmesini teminin de bulunurken amatörce yaptığım ve sosyal hizmet mesleğinin tanıtımı ve gelişimini hızlandırmayı amaçladığım bu sitenin mesleki gelişmemizde bir katkısı olması dileğiyle............Bize Ulaşın