SOSYAL HİZMET MESLEĞİ


 

SOSYAL HİZMET ALANLARI


 

BİLGİLER


 

 


MAKALELERİ YAYINLANAN MESLEK ELAMANLARI


INTERNET VE SOSYAL HİZMET MESLEĞİ

Kemal GÖKCAN
(Site Editörü)
Sosyal Hizmet Uzmanı
sosyalhizmetuzmanlari@gmail.com

 


 

 
 

Çağımız bilgi çağı bilginin paylaşılması ve kullanımı ile artık toplumlar gelişe bilir ve kalkına bilir. Bu temelden yola çıktığımızda 21. yüzyılın toplumları bilgi teknolojisi üzerine yükselecektir. Artık toplumların sınırları coğrafi bölgelere değil,bilgisayar teknolojisinin ulaştığı ağlarla belirlenmektedir.

 İletişimin mesafesi bir tuşa basmakla ortadan kalkmakta ve bu noktada internetin bilgisayar teknolojisinin temel dayanağı olduğu gerçeği bir kez daha açığa çıkmaktadır. Bu gerçek her mesleğin etkilemektedir. Söz konusu teknolojiyi kullanan insanlar dünyanın herhangi bir bölgesinde ki kültürlerle iletişim halinde olup,bir birlerinden etkilenmektedirler. Bu hızlı gelişim ve dönüşümü mesleklerde takip etmelidir. Bu olumlu gelişmelere karşın iletişim teknolojisinde ki hızlı gelişme bireyler arasında ki yüz yüze temasının ortadan kalkmasına ve insan yaşamını mekanikleşmesine yol açmaktadır.

İnternet sayesinde bilgiye ulaşmanın çok kolay ve hızlı olduğu günümüzde başka toplumlardaki mesleki uygulama ve yöntemlerin model alınması ve uygulamaya geçilmesi sosyal hizmet mesleğinin teorik ve pratik gelişimi temelinde günümüzde ABD ve Avrupa ülkelerinde Web sayfaları üzerinde hizmet veren sosyal hizmet büroları,danışmanlık hizmeti vermekte sorunlu insanların sorunlarının çözümünde yardımcı olmaktadır. Sivil toplum örgütleri ile işbirliği sağlama mesleğin etkin tanıtımı ve işlevselliğini artırmaktadır.

Bu gelişmenin ülkemizde de hızla gelişmesini teminin de bulunurken amatörce yaptığım ve sosyal hizmet mesleğinin tanıtımı ve gelişimini hızlandırmayı amaçladığım bu sitenin mesleki gelişmemizde bir katkısı olması dileğiyle....
 
 
 

 


 

Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye
 

sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır. 
Sitemizde yayınlanan  yazarlarımızın yayınları ve sitemizin yayınları  kaynak gösterilerek ve içeriği değiştirilmemek şartıyla alıntı yapılabilir.