Sosyal Hizmet Mesleği

Sosyal Hizmet Alanları

Sosyal Kaynak
Bilgiler

İnsan Kaynakları

         

Odise VUÇİNAS

Sosyal Hizmet Uzmanı
Psikodrama Eğitimcisi
 ÖZGEÇMİŞ

 

 
 

İstanbul'un Kuzguncuk semtinde doğdu. 1981 de Fener Özel Rum Lisesini bitirdikten sonra Yunanistan'a göç etti.

    Atina Teknik Üniversitesinde Sosyal Hizmet Bölümünden 1991 de mezun oldu. Yüksek Lisansını Atina Açık Psikoterapi Enstitüsünden 2006 tamamladı.

     2006 da Psikodrama Enstitüsünden Sertifikasını alarak Psikodrama Eğitimcisi Ünvanını kazandı. Çeşitli Özel Kurumlarda Sosyal Hizmet Uzmanı ve Müdür olarak çalıştı.

    2010 yılına kadar Psikodrama Gruplarını özel ofisinde çalıştırdı. 2010 yılında İstanbul'a döndü, Kurduğu özel ofisinde Psikoterapist olarak şimdiye kadar çalışmaya devam ediyor. Ayrıca İstanbul Üniversitesinden başlayarak özel üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalısmaya sürdürüyor.

     SH Kuram derslerini, Okul Sosyal Hizmet, Göçmenlerle SH, Bağımlılarla SH ve Eğitimde Drama derslerini vermektedir. Madde bağımlılıkla ilgili seminerler düzenlemektedir. Bir çok projelerde yer aldı, bunlardan en önemlisi “İnsan Ticareti ile Mücadele” Projesidir.

   
  Born in Istanbul. He ended the Great School in 1981 and shortly after emigrated to Greece. In 1991 he graduated from TEI of Athens in the Department of Social Work acquiring the title of Social Worker.

He completed his postgraduate studies at the Open Psychotherapeutic Center of Athens in 2006, taking the certificate of psychodramatist. He worked as a social worker in various private institutions. Until 2010 he worked as psychodramatist in his private office. In 2010 he returned to Istanbul, who has been working as psychodramatist in his private office.

Also starting from the University of Istanbul continues to work as a lecturer in private universities. He teaches the principal theory and practice courses of Social Work. Organizes seminars on drug addiction and psychodrama. He participated in several projects programs, the most important of these, '' trafficking ''.
 

 
 

  YAYINLANAN ESERLERİ

 

Yunanistan’da Bağımlılık Terapi Merkezleri ve Psikodramanın Kkatkısı (Bir Yunanistan Örneği)
 
Bağımlılarla Psikodrama   
 

 
Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye   /  sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır.