Ansa sayfa

Kurumlarınızın ve ürünlerinizin tanıtımı yapıyoruz.

 İletişim


 SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Çocuğa Yönelik İstismar (Tüm Yönleriyle)

Derya KURTAY

Çocuğa yönelik istismar ülkemizde son yıllarda toplumsal dikkati en çok çeken konulardan biri oldu. Bu durum toplumsal dönüşümle ilgili. Toplumdaki sosyal kastlar kalkıyor. Dengeler değişiyor. Kapalılıklar bilinir olmaya, bilinip konuşulmayanlar konuşulmaya başlanıyor. Toplum her boyutuyla çözülüyor. Bir süre sonra toplumsal dengeler sağlanacak. Ancak bu süreçte, olanlar çocuklara oluyor. Konuşulanlar bilimsele temellere otursun, istismar mıdır, değil midir, herkesçe bilinsin diye. Kurtay çocuk istismarını bilimsel boyutuyla, ama anlaşılır ve güncel bir dille ele alıyor. Güncel tartışmalar bir düzeye çıksın diye.

    Yıl: 2018, Kasım                 Ederi          
    SABEV Yayınları: 61          SABEV alımlarında indirimli 
    Sosyal Çalışma Dizisi: 45        25 TL yerine 20 TL
 

 

 

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Avrupa’dan Ülkemize Sığınan Yabancılar

Faruk GÜÇLÜ

Cumhuriyetin ilk yıllarında Avrupa’da 2. Dünya Savaşına yolaçan faşist rejimlerden kaçan ve kendilerine üretimli verimli olanaklar arayan bilimciler, sanatçılar ve kimi meslek sahipleri Atatürk’ün kapı açmasıyla Türkiye’ye geldiler ve genç Cumhuriyet Türkiye’sinde bilimin, sanatın ve çağdaş kütürün gelişmesine, Türkiye’nin yeniden yapılanmasına önemli katkılar verdiler. Bunların sayısı çoktur. Bu yabancıların, sığınmacıların Türkiye öyküleri kolaya okunabilsin diye çok özetlenerek anlatılmış ve kitap fotoğraflarla bezenmiştir. Bugünkü göçmen politikasına düşünsel katkı verebilecek bir yapıt.

    Yıl: 2018                        Ederi
    SABEV Yayınları: 60    SABEV alımlarında indirimli   
    Sosyal Tarih Dizisi: 3         20 TL yerine 15 TL
 
 

 

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Karar Sürecini Yapılandırma Aracı Olarak SİR - Sosyal İnceleme Rapor Örnekleri

Taner ARTAN; Hıdır YILDIZ, Derya ÜNLÜ, Hülya Türk ÇATALOLUK

Türkiye sosyal çalışmacılarının (sosyal hizmet uzmanlarının) yıllardır önemsedikleri ve ancak gerçek yerine oturtamadıkları sosyal inceleme raporları (SİR) öyküsü ilkkez erli toplu kapsamlı bir kitapta ele alınıyor. Sadece öğrenciler için değil, sosyal inceleme yazan sosyal çalışmacılar için de kaynak kitap. Başucu kitabı. Yolgösterici bir kitap. Çeşitli uygulama alanlarından örneklerle… Artan ve arkadaşlarının büyük emeklerle ortaya çıkarttıkları bir kitap. Sosyal çalışma mesleğinin gerçek uygulamasında olguların, olgu tartışmalarının ve olgu yönetiminin kitabı. Sosyal inceleme raporu nasıl tasarımlanmalıdır, nasıl yazılır; bu kitap ilgililere anlatıyor. Hem de gerçek olaylara dayanarak. Sadece raporları yazanlara değil, raporların yazılmasına vesile ve konu olan adsız kahramanlara ve uygulamada kesintisiz emeği geçen uygulamacılara merhaba.

  Yıl: 2017                             Ederi
  SABEV Yayınları: 59         SABEV alımlarında indirimli   
  Sosyal Çalışma Dizisi: 44        40 TL yerine  30 TL

 


SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN
 

Yaşlılarla Sosyal Hizmet
 

Taner ARTAN

Yaşlılığı her boyutuyla ele alan en yeni bilgiler ve istatistiklerle yaılmış en son kitap. Özellikle yaşlılarla sosyal hizmet alanında çalışanlar için yolgösterici, rehber kitap.

  Yıl: 2017                              Ederi
  SABEV Yayınları: 58          SABEV alımlarında indirimli   
  Sosyal Çalışma Dizisi: 43         25 TL yerine  20 TL

 

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

TRANSAKSİYONEL ANALİZ YAKLAŞIMI VE SOSYAL HİZMETLERDE KULLANIMI

Prof. Dr. Nihal Turan, Doç. Dr. Nurdan Duman (bugün Prof.)

Kitapta kuramının açıklanmasıyla birlikte psikolojik oyunlar ve çeşitleri uygulama örneğiyle birlikte verilmekte, evlilik yaşamında sorun çözmeden çocuk, genç, suçlu çocuk, koruyucu ailelerde sorun çözmeye, sağlık ve sosyal hizmet kuruluşlarından ana çocuk sağlığı alanındaki çalışmalara kadar farklı sosyal hizmet alanlarında TA uygulamaları bu alanda kullanılan diğer kuramsal yaklaşımlarla karşılaştırmalı olarak anlatılmaktadır. İsteyene kitap yazarlarından imzalı gönderilir.

Tek alımlarda PTT ödeme alıcıya aittir.

Ederi
Fiyatı 25 TL olup sosyal hizmet alanlarında çalışanlar için indirimli 20 TL‘dir.

 
   

 

Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye

 sosyalhizmetuzmani.org  © Bütün hakları saklıdır.