Sosyal Hizmet Mesleği

Bilgiler
Yayınları
Araştırmalar
 


Sosyal Hizmet Alanları

Çocuk
Gençlik
Yaşlılık
Aile
Sosyal Sorunlar
Engeliler
Tıbbi Sosyal Hizmet


Kaynak Bilgiler

Bireysel Gelişim
Sosyoloji
Psikoloji
İnsan Hakları
İletişim Bilgisi

 

 

 

 

 
 ANA SAYFA

ÜZÜLDÜM
Ahmet Hasan EROĞLU
 Aile Terapisti - Sosyal Hizmet Uzmanı
aheroglu59@hotmail.com

 

 
Geçtiğimiz günlerde duyduğum bir habere çok üzüldüm.Erdemir'in yeni yönetimince alınan bir kararla ,kurumsal olarak yapılan yardımların tümünün durdurulduğu ve bu arada Yetiştirme Yurduna verilen yemeğinde kesildiği haberiydi bu…
1989 yılından 2005 yılına kadar Kız Yetiştirme Yurdunda Yöneticilik yaptım.
Bilindiği üzere Yetiştirme Yurdu ; Korunmaya Muhtaç Çocukların bakılıp himaye edildiği ve yaşama hazırlandığı kurumlardır.
Kdz.Ereğli Kız Yetiştirme Yurdu ülke genelindeki tüm yurtlardan ayrıcalığı olan bir yurttur. Bu ayrıcalık Dünya Çelik Devleri arasında yer alan bir kuruluşun yıllardır himayesi altında olmasından gelmektedir. Yurdun tüm iaşesi,binanın periyodik bakımı,sosyal tesislerden çocukların istifadesi ve çocukluktan yetişkinliğe geçip yaşama hazırlanan gençlerin kendi bünyesindeki istihdamına kadar Erdemir , başlı başına ebeveyn olmuştur..
Özürlülere, Korunmaya Muhtaç Çocuklara,Yaşlılarımıza ve diğer sosyal yoksunluk içinde bulunan kişilere hizmet veren kuruluşlara büyük ölçekli kuruluşlar her zaman destek ve yardımlarını esirgememişlerdir..Sabancı,Eczacıbaşı bunların en iyi örnekleridir.
Bu yardım büyük ölçekli kuruluşların bulunduğu çevreyle uyumunu ,bütünleşmesini sağlamakta toplum vicdanındaki mutena yerini almaktadır.
Erdemir'in yeni sahibi Oyak, Yetiştirme yurdunun yemeğini kesmiş. Araştırdım.Erdemir'in yeni yönetimi sadece Yetiştirme yurdunun değil dışarıya verdiği tüm yemekleri kesmiş. Erdemir gibi dünya ölçeğindeki bir tesisin devir tesliminde ; elinde '' ne var ne yok'' diye envanteri yapılırken, ''kime ne veriliyor neden veriliyor'' sorgulanırken böyle bir tutum içine girmeleri gayet normal ve anlaşılabilir.
Ancak İlgili Yöneticiler ve bu çocuklarımız için kurulmuş sivil toplum örgütleri, ; Erdemir'in yeni yönetimine ; 25 yıllık Erdemir geleneğini sağlıklı anlatılabilseydi yemek kesilmezdi diye düşünüyorum..
Üzüldüm, İlçemizdeki bu ölçekteki tesisin yetim çocuklarına verilen yemeğin kesileceğini ve 25 yıllık Erdemir geleneğini Üst düzey yöneticilere hatırlatmayan Erdemir personelinin duyarsızlığına,
Üzüldüm, Yetiştirme Yurdunun yemeğinin kesileceğini duyar duymaz harekete geçerek girişimlerde bulunmayan İlgili Yöneticiler ve bu çocuklarımız için var olan sivil toplum örgütlerinin duyarsızlığına,
Çocuklara üzüldüm… Dilerim Erdemir bu kararını gözden geçirerek büyüklüğünü gösterir…

 Editörler
Google
 

 


 


KURUMSAL VE BİREYSEL İŞ İLANLARI

 


 

SOSYAL MEDYA
 

 

Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye

sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır.